Sık Sorulan Sorular
...

Soru Bankası

Pozitif sistem bilgilendirme sistemi.

Sms daveti ile davet edilmişi kişi sisteme direk www.pozitifsistem.com adresi olarak gelirse yada Google den sorgu yolu ile gelirse ve sizin davet ettiğiniz cep telefonu ile üyemiz olursa kesinlikle sizin alt ekibinizde yer alır . Ancak sms daveti yapılmış kişi bir başka üyemizin davet linki üzerinden gelirse bu üye kaydı davet linki sahibidir .
Alt üyeniz üye iptal işlemi yaparsa üye kaydı pasif konuma geçer ve tüm hakları kendisi adına ölür . ancak o üyenin gelmesine vesile olan size ve alt ekibi için değişen bir durum söz konusu olamaz . Siz sadece üye fesih işlemi yapmış kişinin üye kazancından olursunuz ama alt ekiplerinin kazançları sizin için devam eder.
Pozitif Sistem Ücretsiz üyelik mantığıyla çalışır ve extra aktiflik buna benzer şartlar işletilmez . Katlı kazanç sistemi sadece alt ekiplerde aktif üye şartı ile çalışır . ( Aktif üye sms doğrulaması yapılmış üye )
Her üyemiz çeşitli şartlardan dolayı aramızdan ayrılmak isteyebilir bu durumda web sitemizde üye giriş yaptıktan sonra panelinde bulunan üyeliğimi Pasif et butonunu kullanarak aramızdan ayrılabilir . işlem yapıldıktan 30 gün sonrasına kadar üyemiz tekrar geri gelirse ve giriş yaparsa biz üyemizin iptal işlemini durduruz ve hiçbir hak kaybı olmadan devam eder . Ancak 30 gün doldu ve üyemiz geri dönmedi ise tüm hakları ölür ve biz kalıcı pasif işlemi uygularız . Tekrar üye kaydı yaparak yeniden başlaması gerekir .
Her üyemiz isterse reklam satışı yapabilir . Böyle bir durumda da reklam satış cirosunun % 15 i kadar bir gelir elde eder . Ve bu gelirden üst ekipler de faydalanır .
Mobil cihazların bazıları linkimizi farklı açıyor bu yüzden gelen kişiyi tanıyamama gibi durumlar oluyor . Bu yüzden www.pozitifsistem.com/ olan link kullanılırsa bu durumlar önlenir. / Olmadığı zaman hatalarla karşı karşıya kalınabilir .
Başladığımız gün itibarı ile ne kadar büyük bir aile olacağımız görüldü ve bu yüzden eksik yanlış bilgi aktarımlarının önüne geçmek amacı ile info@pozitifsistem.com mail adresimizden yazışmalarla iletişim kurulmasına karar verildi . Bu şekilde de devam edilecek .
Pozitif Sistem iki şirketin ortak bir projesidir . ELFE İLETİŞİM STH OPERATÖR – SORENTE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Reklam ajanslarımız her ilde en az bir adet olacak şekilde üst ajanslar ve onlara bağlı alt ajanslar mantığı ile kurulmaktadır . İstanbul , İzmir , Ankara illerin de birer üst ajans ile anlaşmalar yapıldı . Diğer iller ile ilgili çalışmalar sürmektedir. Bulunduğunuz il de bizimle çalışmak isteyecek Reklam ajanslarını bizimle irtibat kurmasını sağlayabilirsiniz. Aranan nitelikleri karşılayacak firmalarla görüşebiliriz .
Proje ortaklarının karşıladığı bir hizmettir kesinlikle ücretsizdir . Bu kısımdan yapılan davetler 1 yıl saklanır ve bu süre içinde davet yaptığınız kişi bir üyemizin linkini tıklamadan direk siteyi ziyaret eder ve üye olursa sizin alt ekibiniz de yer alır .
Operatör firmalar sms ‘i her zaman yerine ulaştıramaz ve BTK kendilerine ulaştıramadıkları sms lerle ilgili 48 saat içinde 4 kez tetiklemelisin der . Tetiklediklerinde de ulaşmamışsa iade ederler . Böyle bir durum sizin başınıza geldi ise üye giriş Butonuna basınız ve üye giriş ekranın da bulunan şifremi unuttum kısmına basınız sistem de kayıtlı e-mail adresinizi giriniz ve gönder butonuna basınız . Kullanıcı adınız ve şifreniz e-mailinize gönderilecektir.
Bu durum tüm üyelerimizin güvenliği için ilk başladığımız zamandan beri mümkün değildir. Kapalı devre bir sistem olarak kalacaktır . Kesinlikle hiç kimse içinde mümkün değildir.
Bizim için doğrulama kodu girilmemiş üye üyemiz kabul edilemez . 6563 sayılı yasanın 6 . maddesi gereği sizlerden elektronik ortamda onay almalıyız ve bu onay ancak doğrulama kodunu web sitemize girdiğinizde gerçekleşir . Üyelik sayfanıza giriş yapın ve gsm numaranızı yazın ve DOĞRULAMA KODU GÖNDER butonuna basınız telefonunuza gelen doğrulama kodunu aynı ekranda gsm numaranız altına giriniz ve KAYDET butonuna basınız . Artık aktif bir üyemizsiniz.
Sistem içi mesajlar için her hangi bir ödeme yapılmaz ödeme reklam akışı içindir .
Bilgileriniz kesinlikle güven altındadır . Hacklenme ihtimaline karşı ayrıca bir birimde saklanan bilgiler SSL sertifikasyon yönetimi kullanılarak ( Bankaların Bilgi Güvenlik sistemleri ) saklanmaktadır .
Bizim birincil önceliğimiz üyelerimizin kendi çekirdek ailelerini büyütmeleridir. Bunu Üye panelinizde bulunan SMS davetiye panelinden dostlarınızın , yakınlarınızın telefon numaralarına otomatik davetiye gönderebilirsiniz . Bu yolla davetiye gönderilmiş numara sistemde saklanır bir başka üyemizin davetiyesini tıklamadan Google den arayarak yada direk web sitemizi ziyaret ederek sisteme üye olduğu sürece sizin davet ettiğiniz kişi sizin aile bireyiniz olur . Şayet Bir başka üyemizin davetiyesini tıklayarak gelip üye olursa bu kişi o davetiye linki kimin ise onun aile bireyidir .
Bu iki yolla da önce yakınlarınızı haberdar ederek sonrasında facebook, twitter, mail gibi yollarla davet linkinizi gönderebilirsiniz. Üye panelinizde iki adet davetiye linki vardır . Özellikle alttaki linki dağıtmanızı öneririz . Üstteki link Windows yazılım kuralları gereği mobil cihazların bazıların da / işaretinin çıkmasını önlüyor ve sistem gelen kişinin sizin davetiyenizle geldiğini tanıyamamakta . Alttaki linki kopyalayıp göndermeniz istenmeyen durumlara mani olacaktır . Bazı üyelerimiz dernek sendika gibi yerlerde bulunan yöneticilerle görüştüklerini ve ordan bir kişiyi ailesine katarak tüm dernek yada sendika üyelerini de onların kaydetmesini sağlamakla ilgili çalışmalar yürüttüklerini bildirmekte . Bu yolu da bir yöntem olarak size sunmak isteriz.
Tüm üyelerimiz yaşamlarında aynı zamanda tüketicidir ve firmalar için müşteri adayıdır . Ve firmaların da varlıkları yeni müşteri bulmaktan geçer var olan müşteri her zaman azalmaktadır . Bu yüzden de yeni müşteri bulmaları gerekir bunun yolu ise reklamdır kampanyalarını sizlere duyururlarsa olası ihtiyacınız için o firmayı tercih etmenizi sağlamış olurlar . Bu güne kadar kime isterlerse direk sms atıp bilgi aktarmaktaydılar ancak 1 Mayıs da artık size sms göndermek için sizden izin almak zorunda . Biz sizden zaten izin aldığımız için bu firmaların reklamlarını size ulaştırabiliriz . Ve firmaya da bu reklamın bedeli bu deriz ve size kazandırdığımız parayı da firmalardan almış oluruz . Mantık net hepimiz aynı zamanda tüketiciyiz ve o firmanın size ulaşması lazım ki onu tercih edin .
Pozitif Sistem 1 Mayıs 2015 Tarihinde yürürlüğe giren yasanın ortaya çıkardığı yasağı fırsata çevirme amaçlı kurgulanmıştır . Yasak başlamış fakat cezayı uygulayacak kurum Resmi Gazete de yayınlanmamıştır . Bu da şu an faal olan sistemin aktif şekilde çalışmasına izin vermemektedir. Firmalar cezaların uygulanmayışından dolayı umarsızca Reklam SMS i atmaya devam etmektedirler . BTK ( Bilişim Teknolojileri Üst Kurulu ) 35000 şikayet başvurusu olduğunu yönetmelik yayınlandıktan sonra cezai işlemlerin yapılacağını duyurmuştur . Ortam net olmadığından Reklam atım paneli almış firmalarımız beklemeyi tercih etmekte bazıları yerel atımlar yapmaktadır . Yani Reklam akışı vardır ancak tam manası ile olmamaktadır . Bu süreçte mümkün olan en yüksek üye adedine ulaşmamız cezalar uygulanmaya başlandığında bizlerin firmalara daha güçlü olarak sunum yapabilmemizi sağlayacaktır .